iPhone 7’de Olması Beklenen Özellikler

iPhone 06 Ara 2015 710 views Okunma

Mobil cihaz sektörünün devlerinden olan iPhone’un yeni telefonu iPhone 7’den haberler gelmeye başladı. Telefonlar konusunda dünyada milyonlarca satan marka yeni telefonunda da yine güzel özelliklere sahip olacak gibi. Ortak bir görüş olarak bir kaç değişikliğe gidileceği düşünülüyor. Apple, iPhone 6’da çıkarttığı yumuşak hatlara sahip kasa tasarımını iPhone 6S serisinde de kullanarak geride bırakmayı düşünüyordu.Bu tasarımdan sonra nasıl bir tasarım kullanılacağı ise merak oluşturuyordu.

iphone

Apple bu telefonu ile donanım ve yazılıma önem gösterecek ve en iyi yazılım-donanım uyumunu sağlamaya çalışacak.Donanım yönünden beklenilen en önemli değişikliklerden biri ise yeni bir port. USB Type-C portu olarak adlandırılan bu port bütün bağlantıların tek bir bağlantı noktasından yapılmasına imkan sağlıyor. Peki bu portu nereye monte edecekler? Bir duyuma göre kulaklık girişi kaldırılıp yerine bu port koyulabilir.

En istenilen özelliklerden biri olan kablosuz şarj özelliği bu telefon ile birlikte gelebilir. Kullanıcıların en çok sıkıntısını çektiği bu özellik gelirse gayet kullanışlı olur diye düşünüyoruz.

iPhone 7 ile beklenen bir diğer güzel özelliklerden biriyse ekrana entegre bir şekilde gelen Touch ID. Zaten bu özellikte liderliği koruyan iPhone, ekrana entegre edilen Touch ID ile kendini iyice aşmış durumda.Bu özellikleri ile daha geniş bir ekrana sahip bir telefon haline gelen iPhone 7 daha az donanım daha fazla iş mantığıyla yolu çıkıyor.

Yazar Hakkında

AnonimÜmit Arslan {Ümit}info@teknobuck.com

Yorumlar

Yorumlar(3)
  • DeCoder
   DeCoder Aralık 6, 2015

   Ben çoktan alacaktım iPhone de bunun çıkmasını bekledim 🙂

  • DeCoder
   DeCoder Aralık 6, 2015

   USB Type-C kullanacaklar vay anasını PC gibi..


Sen de Yorumla!