Facebook Messenger’ın Yeni Özelliği !

Aylı, aktif olarak 900 milyon kullanıcısı olan Facebook , insanların en çok bağlantı durum ve fotoğraf paylaştığı yer  haline geldi. Büyük bir kullanıcı kesiminin vazgeçemediği Facebook’un  Messenger kullanıcıları birbirlerine ayda 9.5  milyar fotoğraf gönderiyor ve bu genel mesajlaşma içerisin de oran olarak giderek artıyor..

Bunun sonucunda Facebook fotoğraf paylaşımını geliştirmenin ve kolaylaştırmanın yollarını denemeye karar verdi  ve bugünden itibaren Messenger’a Photo Magic formunda bir özellik getiriyor. Fotoğraflarını tarayan uygulama  fotoğraftakilerden birini tanıdığını size bildirim gönderiyor ve bunu fotoğraftaki kişiyle paylaşmak isteyip  istemediğinizi soruyor.

facebook-messenger-header-664x374

 Özellikle bugün Avustralya’da Android kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Bir kaç gün içerisinde iOS kullanıcıları da bu özelliğe kavuşacak. Bu özelliği kullanmak isteğe bağlı. Günümüz akıllı telefon kameralarının işlev problemlerinden bir tanesi çözülüyor. Büyük ihtimal arkadaşlarınızın yüzlerce fotoğrafı duruyordur. En beğendikleriniz dışında diğerlerine göz gezdirmezsiniz bile. Uygulamanın çalışma prensibi ise oldukça basit. Uygulamayı güncelledikten sonra Messenger telefonunuzdaki fotoğraflarınızı kontrol etmeye başlıyor. Burada uygulamaya izin vermelisiniz. Facebook arkadaşlarınızın bulunduğu fotoğrafları tanıyor ve size bildirim gönderiyor. Eğer fotoğrafta 1 den fazla kişi bulunuyorsa bu sefer o kişileri bir grup altında toparlayıp öyle gönderiyor.

Yazar Hakkında

AnonimÜmit Arslan {Ümit}info@teknobuck.com

Yorumlar


Sen de Yorumla!