Apple Yeni Bir MacBook Çıkarabilir!

Bilgisayar 26 Mar 2016 192 views Okunma

21 Martta düzenlenen etkinlikte Apple firması bir çok yeni ürününü tanıtmıştı bunlardan en çok ilgi görenler ise şüphesiz iPhone SE ve iPad pro oldu. Ancak Apple firması 2016 yılında çıkacağı tahmin edilen MacBook ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı fakat 2016 yılında yeni bir MacBook geleceği konusunda yabancı teknoloji haber sitelerinde dedikoduları yayılmaya başladı.

 

OS X adı verilen yeni işletim sisteminde Apple tarafından yeni bir model için de kodların sisteme eklendiği görüldü.  Bu yeni modelin 2016 yılı içerisinde güncellenmesi gereken MacBook için yapıldığı düşünülürken Mart 2015’ten beri kullanımda olan MacBook güncellemesinin yapılması geçen zaman düşünüldüğünde kaçınılmaz durumda.

Konuyla ilgili yabancı basında da pek çok iddia yer alırken özellikle 9to5Mac sitesi tarafından ortaya çıkarılan 12” MacBook iddiaları büyük ses getirdi.  Apple tarafından yeni bir tanıtım etkinliği düzenlenerek MacBook’un duyurulması beklenirken daha önce de gündemde MacBook Air modellerinin geleceği ve 13 ve 15 inçlik versiyonları ile cihazın satışa sunulacağı gibi çeşitli iddialar yer almıştı.

Kaynak:veteknoloji

 

 

Yazar Hakkında

AnonimÜmit Arslan {Ümit}info@teknobuck.com

Yorumlar


Sen de Yorumla!